Μαθητικές Εκλογές

Την Πέμπτη 1 Νοεμβρίου 2018 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας οι μαθητικές εκλογές. Συντονίστρια των εκλογών αυτών ήταν η κα Σαρράκη Μαρία που ετοίμασε και τα ψηφοδέλτια.

Επειδή ήταν δύσκολο να διαβάσουμε τα ονόματα των υποψηφίων, τα ψηφοδέλτια περιλάμβαναν και φωτογραφίες τους.

Στην αρχή έγινε μία παρουσίαση των μαθητών που θέλανε να εκπροσωπήσουν τους συμαθητές τους. Τα συνθήματα που ακούσθηκαν ήταν πολλά και διάφορα ξεκινώντας από τα γνωστά και δοκιμασμένα, που πάντα όμως έχουν απήχηση όπως "Περισσότερες Εκδρομές",  φτάνοντας μέχρι τα πιο δυναμικά .

Στην συνέχεια οι μαθητές πήγαν στις αίθουσες από όπου πέρναγε η κάλπη και έριχναν μέσα την ψήφο τους .

Στο τέλος σε κοινή θέα στον χώρο της προσευχής έγινε καταμέτρηση των ψήφων μέσα σ' επιδοκιμασίες.
Αυτοί που συγκέντρωσαν τις περισσότερες ψήφους ήταν οι:

• Χρήστος
  • Κώστας
  • Ζώης
  • Αμαλία
  • Ντίνος

Την Δευτέρα 5 Νοεμβρίου, οι μαθητές αυτοί που είναι και μέλη του πενταμελούς θα συγκροτηθούν σε σώμα.