Καλή χρονιά!

Στις 11 Σεπτεμβρίου έγινε ο αγιασμός του σχολείου μας!

Χαμόγελα, αγκαλιές και προσμονή για μια καλύτερη σχολική χρονιά!

Γιορτή λήξης 2016-17

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 15 Ιουνίου η γιορτή λήξης του σχολείου μας. Οι μαθητές συμμετείχαν σε παιχνίδια - αθλητικές δραστηριότητες και έγινε προβολή καραγκιόζη από ομάδα μαθητών άλλου σχολείου. Έγινε επίσης απονομή βραβείων και επαίνων σε μαθητές που συμμετείχαν σε προγράμματα περιβαλλοντικά, πολιτιστικά και αγωγής υγείας. Μας τίμησαν με την παρουσία τους οι εκπρόσωποι του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, από τη μητρόπολη Πατρών και τη Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδος.

Ευχόμαστε σε όλους Καλό Καλοκαίρι !!!

Συμμετοχή του ΕΕΕΕΚ Αχαΐας στην 3η Μαθητική Χορωδιακή Συνάντηση

Το σχολείο μας συμμετείχε στην 3η Μαθητική Χορωδιακή Συνάντηση στο μεγάλο αμφιθέατρο «Σωκράτης» του Συνεδριακού ΑΤΕΙ Δυτικής Ελλάδας, υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Ελλάδας σε συνεργασία με τις Διευθύνσεις Π/θμιας& Δ/θμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας.

Συμμετοχή του ΕΕΕΕΚ Αχαΐας στο 7ο digifest

Το σχολείο μας συμμετέχει στο 7ο μαθητικό φεστιβάλ ψηφιακής δημιουργίας Αχαΐας (digifest) με το ψηφιακό έργο "Ζωντανεύοντας ένα τραγούδι".

Δράση "Άφωνοι μπροστά στο πρόβλημα"

Από την Δράση "Άφωνοι μπροστά στο πρόβλημα". Η αποτυχημένη προσπάθεια να μπει ένας μαθητής μας με αναπηρικό αμαξίδιο σε αστικό λεωφορείο στην πλατεία Γεωργίου στην Πάτρα.