1ο Βραβείο Μουσικής σύνθεσης στο FREE MOBILITY

Ecomobility

Είμαστε πολύ περήφανοι που το σχολείο μας, ανάμεσα σε τόσα άλλα σχολεία, απέσπασε το 1ο Βραβείο Μουσικής Σύνθεσης στην εκστρατεία Free Mobility 2016-2017.

Στόχος των εκστρατείας είναι η βιωματική ενεργοποίησή των νέων που αναμένουμε να τους οδηγήσει στην αναζήτηση λύσεων, με προσανατολισμό στην ευαισθητοποίηση των πολιτών, στην αλλαγή συμπεριφορών και στην προώθηση της ποιότητας ζωής στις πόλεις μας

Στους μαθητές και συντελεστές της Εκστρατείας έστειλε μήνυμα, με βίντεο που προβλήθηκε στη διάρκεια της τελετής βράβευσης, η Ευρωβουλευτής Κωνσταντίνα Κούνεβα.

Την Τελετή φιλοξένησε το Υπουργείο Υποδομών Μεταφορών και Δικτύων, στο Αμφιθέατρο του Υπουργείου.

Η Εκστρατεία ECOMOBILITY 2016-17 διοργανώθηκε από το ECOCITY και ήταν υπό την Αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων, του Υπουργείου Υποδομών Μεταφορών και Δικτύων, του Υπουργείου Περιβάλλοντος και Ενέργειας, του Υπουργείου Εσωτερικών και Διοικητικής Ανασυγκρότησης και του Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής.