Εκδήλωση Βράβευσης του Διαγωνισμού με θέμα: «Υπόθεση?τίτλου»

Η Εκδήλωση Βράβευσης του Διαγωνισμού με θέμα: «Υπόθεση?τίτλου», που αναζήτησε τους πιο ευρηματικούς τίτλους, ανάμεσα σε όλα τα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, τα οποία υποβλήθηκαν κατά το σχ. έτος 2015-2016, υλοποιήθηκε την Παρασκευή 20 Μαΐου 2016 στην αίθουσα Συντακτών ΕΣΗΕΠΙΝ (Μαιζώνος 200 στην Πάτρα) το απόγευμα στις 18:00.

Η Εκδήλωση περιελάμβανε:

·         Παρουσίαση του διαγωνισμού από τους διοργανωτές

·         Βράβευση των εκπαιδευτικών και μαθητών/τριών των σχολείων

·          Συνέντευξη τύπου των μαθητών/τριών

Στην εκδήλωση και την συνέντευξη τύπου συμμετείχε ο  μαθητής μας Μπάρλος Κ., ως εκπρόσωπος της περιβαλλοντικής ομάδας, παρέλαβε τον έπαινο και μίλησε για το πρόγραμμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης στο οποίο συμμετείχε.

1ο Βραβείο: Γυμν Σταυροδρομίου  «Εαρινή σύναξη των σποροφυλάκων»

6ο Γεν Λύκειο Πάτρας  «Νερό το πολύτιμο και πολύμορφο!!»

2ο Βραβείο:4ο Γυμν Πάτρας «Ψυχές που κρύβεις θάλασσα και δρόμους που ανοίγεις» )

ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής «Το χαρτί απ΄το κολατσιό ?μην τ΄αφήνεις στο γυαλό» με συντονιστές εκπαιδευτικούς κκ. Διδάχου Β (ΠΕ18.03), Νικολουδάκη Ε (ΠΕ17.07) και Ρεντζή Μ (ΠΕ06)

Έπαινοι:          18ο Γυμνάσιο Πάτρας «ΟΙΚΟ-ΝΤΕΤΕΚΤΙΒΣ: αναζητώντας τα ίχνη μας στο περιβάλλον»

Ε.Ε.Ε.Ε.Κ Αχαΐας «Κάνε το καλό και ? ΜΗΝ τα ρίχνεις στο γυαλό» με συντονίστριες εκπαιδευτικούς κκ. Παπανικολάου Μ (ΠΕ03), Γερούκη Α (ΠΕ08) και Νικολάου Δ (ΠΕ23)