Το Σπίτι του Νερού

Την Δευτέρα 9 Μαΐου 2016 επισκέφθηκαν το «Σπίτι του Νερού»  (WaterHouse) ? ?Κέντρο Πληροφόρησης  για την εξοικονόμηση του νερού?, το οποίο λειτουργεί στο κτίριο της Δεξαμενής του Κάστρου,
6 μαθητές και οι συνοδοί εκπαιδευτικοί  της περιβαλλοντικής ομάδας του σχολείου μας " Κάνε το καλό και ... ΜΗΝ τα ρίχνεις στο γιαλό ".
Η ομάδα ξεναγήθηκε στον εκθεσιακό χώρο, πήρε ενημερωτικό και εκπαιδευτικό υλικό και παρακολούθησε βίντεο και ταινίες σχετικές με το νερό.
Ευχαριστούμε θερμά την ξεναγό μας Κα Ροδίτη Λητώ και τις συνοδούς συναδέλφους του  ΕΕΠ και ΕΒΠ του σχολείου μας Κα Τζίφα Ν. και Κα Οικονομοπούλου Μ.

Οι συντονίστριες εκπαιδευτικοί : Παπανικολάου Μαρία (ΠΕ03), Γερούκη Αγγελική (ΠΕ08) και Νικολάου Δωροθέα (ΠΕ23)