Ποιοί είμαστε;

Είμαστε το Εργαστήριο Eιδικής Eπαγγελματικής Eκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ) του Ν Αχαΐας, ένα σχολείο, προσαρμοσμένο στις δυνατότητες των ατόμων με ειδικές ανάγκες.

Σκοπός μας είναι:

• Η κοινωνική ένταξη των μαθητών μας
  • Η βελτίωση των ικανοτήτων τους
  • Η απόκτηση δεξιοτήτων που απαιτεί ο σύγχρονος τρόπος ζωής

Στις μέρες μας τ ?ατομα με ειδικές ιδιαιτερότητες δεν χρειάζεται να μένουν στο περιθώριο. Αρκεί να δοθούν τα κατάλληλα εφόδια, ώστε να μπορέσουν και τα συγκεκριμένα άτομα ν' αναπτύξουν τις ιδιαίτερες ικανότητές τους.

Καταβάλουμε προσπάθειες για να πλησιάσουμε τα παιδιά αυτά μ' ένα διαφορετικό τρόπο υποστηριζόμενοι από το Eιδικό Eκπαιδευτικό & Ειδικό Βοηθητικό Προσωπικό (Ψυχολόγους , Κοινωνικούς λειτουργούς, Εργοθεραπευτές κ.λ.π) με θετικά αποτελέσματα.

Έργο γνωστού ζωγράφου
Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η έκθεση γνωστών ζωγράφων που υποστηρίζουν το ΕΕΕΕΚ Αχαΐας